Астрономи за допомогою космічного телескопа "Хаббл" зафіксували загадкову смерть комети 332P / Ікея-Муракамі. Вчені не змогли пояснити природу цього явища.

Про це повідомляє Astrophysical Journal Letters. Вперше комету виявили японські астрономи Каору Ікея і Шигекі Муракамі в 2010 році. Астрономи побачили, як вона моментально розлетілася на дрібні фрагменти. Все це відбувалося на відстані 67 мільйонів кілометрів від Землі.

Дослідження показало, що комета почала раптово швидко обертатися, що стало причиною руйнування її ядра. Через деякий час вона повністю розпалася. Вчені вважають, що більшість осколків вилетіли з ядра майже одночасно. Це, на їхню думку, сталося через якісь катастрофічні події. Але астрономи не виключають, що комета руйнувалася поступово, що пояснює її надзвичайно довгий хвіст.

Поки від небесного тіла відкололися лише 4% від загальної маси. Подальші спостереження за кометою допоможуть пролити світло на природу цієї космічної катастрофи.

Нагадаємо, астрономам вдалося сфотографувати одну з найбільших галактик в космосі.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще