Космічний телескоп "Хаббл" сфотографував сяйво на Юпітері у вигляді блискучих завихрень на полюсах. Про це повідомляє "The Verge".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯскраве сяйво з'являється, коли заряджені частинки потрапляють в атмосферу газового гіганта поблизу магнітних полюсів та зіштовхуються з атомами та молекулами в атмосфері.
В той час як на Землі найбільше сяйво створюється за рахунок сонячних бур, коли заряджені частинки, відірвані від Сонця, зіштовхуються з атмосферою планети. Сяйво Юпітера також з'являється в результаті потрапляння сторонніх заряджених частинок з інших джерел, таких як природний супутник Іо.
Сяйва на газовому гіганті значно більші за площею, сумарно вони більші за всю нашу планету.
Нагадаємо, що Кіт Шредінгера полетів у космос
Фізикам із Падуанського університету в Італії під керівництвом Пауло Віллоресі вдалося створити в космосі аналог моделі кота Шредингера.
"Космічного кота Шредингера" вчені створили з фотонів, які запустили в космос. Завдяки цьому вчені довели можливість використання супутників для передавання даних, зашифрованих на основі квантової механіки.
В основі досліду явище інтерференції, воно відбувається при накладанні кількох хвиль одна на одну. Якщо ми говоримо про світлові хвилі, то це електромагнітні коливання, їх інтерференція означає перерозподіл інтенсивності світла. Оскільки світло поширюється за допомогою фотонів, то інтерференція збільшує або зменшує ймовірність того, що фотон буде перебувати в певному місці у певний час. При цьому фотон може інтерферувати сам із собою, створюючи два окремих стани взаємодії між собою.