Відомий опозиціонер Ірина Хакамада шкодує, що навесні 2014-го кремлівські дипломати не владнали питання Криму безпосередньо з Білим домом. Вашингтон, на її думку, міг умовити офіційний Київ відмовитися від території в обмін на якісь компенсації.

Путін два роки тому втратив таку можливість, вважає Хакамада. Тепер йому доведеться мати справу з новою адміністрацією, яка націлена на повне відновлення територіальної цілісності України.

"Поки, на відміну від європейців, американці вперлися залізно, вони вважають, що в найближчі 10 років Крим повернеться в Україну. І вони будуть бити в цю точку. Я вважаю, це велика помилка, вони розколошматили тут все. Це називається теорія керованого хаосу. Тут буде хаос, вони будуть цим керувати, може бути, їм це і вигідно, але ми загрузнемо", - заявила Ірина Хакамада в інтерв'ю Радіо Свобода.

На минулих виборах до Держдуми вона балотувалася від "Партії зростання" бізнес-омбудсмена Бориса Титова. В ході виборчої кампанії Хакамада запропонувала "купити" в України Крим, щоб припинити конфлікт і вийти з-під санкцій.

З одного боку, Ірина Хакамада визнала, що американська сторона по дипломатичних каналах постійно передає російським політикам жорстке послання: "Залиште Україну в спокої, забирайтеся з Криму. Ми все одно вас змусимо це зробити". А з іншого, подібні посили викликають в опозиціонера роздратування.

Популярні новини зараз

"Мона Ліза" по-українськи: курсантка вразила схожістю з образом з полотна Леонардо да Вінчі

Тіло 11-річного Максима знайшли через 5 місяців пошуків: викрадачі тримали дитину в підвалі 2 тижні, а потім вбили

Відкинутий Златою Огнєвіч Максим Тарапата знайшов розраду в обіймах кучерявої красуні :"Я балдію"

Юну вчительку молодших класів забили під час пробіжки, тужить вся школа: "Школярі спустошені"

Показати ще

Влада США залишилась найбільш послідовним противником "Кримнаша" і терористичних "республік" на сході України. І якщо європейських політиків в першу чергу цікавить врегулювання на Донбасі, то Вашингтон розглядає проблему в комплексі.

На думку політичного оглядача Сергія Стельмаха, така ситуація дратує російську опозицію з однієї простої причини. Вони бачать, що режим Путіна стрімко деградує економічно та інституційно. Найближчі два-три роки можуть бути переломними. Хакамада, Навальний та інші колеги по опозиції інтуїтивно сподіваються, що їм вдасться отримати владу. При цьому вони хочуть заручитися підтримкою Вашингтона і Брюсселя, привласнивши український Крим, щоб не довелося платити великі репарації. В іншому випадку їхній прихід до влади втрачає сенс.

Одна справа - бути на чолі регіональної держави, а інша - отримати в управління розорене попелище. Опозиціонер, який заявляє про готовність американців посіяти в Росії "хаос", встає на кремлівські позиції.

Насправді, мова йде про те, що вкрадений півострів все одно доведеться повернути законному власнику.

Як повідомляв сайт Знай.ua, Ірина Хакамада переконанна, що росіяни мають заплатити українцям за анексію Криму