Жителі Харкова почали активно розміщувати у соціальних мережах інформацію про те, що харківські банкомати видають зіпсовані гроші. Про те що банкноти виведені з обороту, люди дізнаються від касирів, які відмовляються приймати мічені купюри.

Фахівці НБУ прояснюють, в чому справа: через неможливість вивезти готівку з самопроголошених ДНР і ЛНР, гроші позначили в банківських закладах окупованих територій. Банкноти забруднювали червоною і синьою штемпельною фарбою, розчином фукорцин, зеленкою, йодом, морилкою, рослинним або моторним маслами, протикали або просвердлювали. Такі спеціально зіпсовані гроші більше не є платіжним засобом.

При вилученні мічених банкнот громадяни не отримують ніякої компенсації. Тому, щоб не стати жертвою обману, слід знати, як такі гроші виглядають і частіше користуватися безготівковим розрахунком.
Можливість наявності зіпсованих гривень у банкоматах НБУ повністю виключає. Термінал не прийме таку купюру при спробі поповнити картку через банкомат. Однак можна отримати мічену купюру на здачу, наприклад - на ринку.