Міжнародна група хіміків вперше "зв'язала" органічні нитки в кристал. Для цього вчені використовували не спиці або голки, а нехитрий ряд хімічних реакцій.

Результати роботи були опублікувані журналі Science.

Видання зазначає, що спочатку вчені створили вузли, а тільки потім, приєднавши вузли один до одного, отримали нитки.

Кожна з органічних ниток представляла собою спіраль. Така форма зручна для переплетіння багатьох ниток, що утримуються разом іонами міді в так званих "точках реєстрації". Дослідники прибрали мідь з вузлів тканини і вивчили фізичні властивості структури з вільними нитками, які могли переміщатися через вузли. Структура речовини стала трохи менш впорядкованою, але її загальна будова залишалася незмінною.

Читайте також: Шведи винайшли кишенькову електростанцію для ґаджетів

Популярні новини зараз
Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот "Війна в Україні завершиться несподівано" – пророцтво монаха з гори Афон В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись Фанати засудили Могилевську за заохочення доньки: "Не зробили висновків..."
Показати ще

Отримання "в'язаних" кристалів становить інтерес для хіміків, оскільки вони роблять можливим створення молекулярних тканин. Останні поєднують незвичайну пружність, міцність, гнучкість, і, головне, хімічну мінливість в одному матеріалі, чим не володіють звичайні кристали. Крім того, плетені кристали володіють великою площею внутрішньої поверхні і здатні реагувати з великою кількістю молекул. Такі матеріали можуть застосовуватися в тонких плівках і електронних пристроях.