Міжнародна група хіміків вперше "зв'язала" органічні нитки в кристал. Для цього вчені використовували не спиці або голки, а нехитрий ряд хімічних реакцій.

Результати роботи були опублікувані журналі Science.

Видання зазначає, що спочатку вчені створили вузли, а тільки потім, приєднавши вузли один до одного, отримали нитки.

Кожна з органічних ниток представляла собою спіраль. Така форма зручна для переплетіння багатьох ниток, що утримуються разом іонами міді в так званих "точках реєстрації". Дослідники прибрали мідь з вузлів тканини і вивчили фізичні властивості структури з вільними нитками, які могли переміщатися через вузли. Структура речовини стала трохи менш впорядкованою, але її загальна будова залишалася незмінною.

Читайте також: Шведи винайшли кишенькову електростанцію для ґаджетів

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 30 червня-5 липня для всіх знаків Зодіаку: напад на Раків, таємниці Овнів та байдужість Риб Банки ліквідують, а гроші згорять: фінустановам дозволили не повертати вклади клієнтам На блокпостах у водіїв почнуть вилучати права: кого каратимуть Зробили ремонт у квартирі - очікуй штраф чи повістку до суду: про що мають знати українці
Показати ще

Отримання "в'язаних" кристалів становить інтерес для хіміків, оскільки вони роблять можливим створення молекулярних тканин. Останні поєднують незвичайну пружність, міцність, гнучкість, і, головне, хімічну мінливість в одному матеріалі, чим не володіють звичайні кристали. Крім того, плетені кристали володіють великою площею внутрішньої поверхні і здатні реагувати з великою кількістю молекул. Такі матеріали можуть застосовуватися в тонких плівках і електронних пристроях.