21 вересня православні та греко-католики відзначають одне з найбільших християнських свят - Різдво Пресвятої Богородиці.

Він відноситься до двунадесятих нерухомих свят - дванадцяти найважливіших після Великодня свят у православ'ї, які присвячені подіям земного життя Ісуса Христа і Богородиці.

Це найстаріше Богородичне свято, хоча точно невідомо, коли його почали святкувати.

Головне джерело знань про життя Богородиці - це Протоєвангеліє Якова, написане приблизно у 170-180 роках.

Саме з нього ми дізнаємося про народження Пречистої Діви Марії від бездітних Йоакіма та Анни, які були нащадками родів Давида та Аарона.

Популярні новини зараз
Автоматичне бронювання за три доби: кому доступна відстрочка без зайвих заяв і черг Комуналка стане безкоштовною: кому з українців спишуть усі нарахування за послуги ЖКГ У "Резерв+" з'явилась "мітка ухилянта": як виправити свої взаємовідносини з ТЦК У всіх областях України: ТЦК запровадили важливі нововведення для військовозобов'язаних
Показати ще

Церковна традиція зазвичай не згадує дні народження святих, говорить лише про день їхньої смерті, як початок небесного життя. Однак є два винятки - це Марія та Іван Хреститель.

Таке рішення обґрунтоване тим, що саме ці дві людини займають особливе значення у плані спасіння, у справі приготування дороги для земного приходу Божого Сина. Тому їх народження є подією всесвітнього масштабу.

Народження Марії стало знаком прощення первородного гріха, запорукою звільнення, знову відкрило перед людиною двері до вічного життя, повідомляє РІСУ.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", під Києвом місцеві жителі розгледіли образ Божої Матері на дереві.