Група фізиків Калькутського університету винайшла особливу батарею, здатну заряджатися від вібрації, звукових хвиль і потоків вітру, повідомляє Hi-News.

Робота батареї заснована на п'єзоелектричні властивості луски риб.

Луска здатна накопичувати електричний заряд при механічному впливі.

"Електроприлади, що використовують батареї з риб'ячої луски, є найбільш екологічно чистим аналогом сучасних п'єзоелектричних генераторів, до складу яких входять токсичні свинець і вісмут", - повідомляє один з авторів винаходу Діпанкара Мандал.

Читайте також: Учені показали дворукий безпілотник

Популярні новини зараз
Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

Вчені прикріпили до луски золоті електроди і заламинировали всю конструкцію. Фізики запалили 77 світлодіодів легкими ударами по генератору.

За словами вчених, їх винахід може виявитися корисним для медичних імплантів, контролюючих надходження ліки в організм і стежащих за показниками здоров'я, і ​​для невеликих гаджетів.

Як раніше повідомляв "Знай.ua", південнокорейські фізики створили мікроскопічного "робота-рибу".