Щоб уникнути втрат бюджетних коштів та для більш ефективного їх використання, міністри на чолі з Володимиром Гройсманом підтримали проект постанови Кабміну "Про деякі питання виплати пенсій і заробітної плати працівникам бюджетних установ", повідомляє Апостроф.

Після вступу в силу цього документа держбанки втратять привілеї в процесі виплат пенсій і зарплат бюджетників, а загальна кількість уповноважених банків може скоротитися до десятка. "Список критеріїв запропонував Національний банк, і їх підтримав Мінфін", - заявив на ранковому засіданні Кабміну в четвер міністр фінансів Олександр Данилюк.

Нова постанова Кабміну свідчить, що в сфері виплат пенсій через уповноважені банки, крім усього іншого, стверджується механізм виплати пенсій та грошової допомоги з використанням поточних банківських рахунків, а також змінюються критерії відбору фінустанов, які хочуть стати уповноваженими здійснювати такі виплати.

На сьогоднішній день держава в частині бюджетних виплат працює з 44 уповноваженими банками. Однак чиновники нарікають на занадто м'які умови їх відбору, що згодом може привести до бюджетних втрат. За різними оцінками, за період банківської кризи 2013-2015 рр., коли з ринку були виведені кілька десятків банків (частина з яких були уповноваженими), бюджет втратив від 14 до 17 млрд грн.

Читайте також: Пенсіонери не побачать грошей ще довго

Популярні новини зараз
Світло відключатимуть на 6 годин, а про опалення взимку і не мрійте: українців серйозно попередили Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Відповідно до запропонованих чиновниками правилам відбору уповноважених, на момент проведення конкурсу банк повинен відповідати наступним вимогам: частка його активів повинна складати не менше 1% від усіх активів банківської системи, протягом останніх шести місяців (раніше було три місяці) НБУ не повинен застосовувати до нього заходи впливу у вигляді обмежень, призупинення або припинення здійснюваних операцій; у банку не повинно бути фінансової заборгованості перед Фондом гарантування вкладів фізичних осіб; банк не повинен мати заборгованості зі сплати податків і зборів; протягом останніх 12 місяців до власників банку або до пов'язаних з ними осіб не повинні застосовуватися санкції з боку України або іноземних держав; крім того, фінустанова повинна здійснювати емісію платіжних карток.

Як раніше повідомляв Знай.ua, міністр соцполітики Андрій Рева обіцяв ввести високі податки для пенсіонерів - колишніх нардепів, суддів, прокурорів, які отримують пенсії вище 10 тис. грн.