Новий проект бюджету-2017 виявився неприємним сюрпризом для місцевої влади сіл, селищ і невеликих міст.

Про це пише UBR.

На словах влада заявляє про всіляку підтримку децентралізації. У проекті головного кошторису країни передбачено збільшене утримання майже для всіх обласних адміністрацій. Вінницька обл. отримає 359 млн. грн. замість торішніх 171 млн. грн., Київська - 355 млн. замість 169 млн., Харківська - 379 замість 179 млн. грн.

При цьому, за словами, першого заступника виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана, насправді проект бюджету не тільки не підтримує децентралізацію, але і, в разі прийняття в теперішньому вигляді, може поставити на ній хрест.

Справа в тому, що у місцевої влади так званого базового рівня (села, селища та ін.) можуть відібрати частину фінансування.

Популярні новини зараз
3 хвилини – правда чи міф? За скільки ракета "Циркон" може дістатися українських міст Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили" Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

Передбачено зменшення освітньої та медичної субвенцій на третину, а це близько 15 млрд. грн. Мається на увазі, що гроші, яких бракує вони повинні отримувати з районів та областей.

"Але главам адміністрацій дозволять розпоряджатися цими коштами практично в ручному режимі і видавати їх на свій розсуд", - зазначив Слобожан.

При цьому, обов'язки по утриманню шкіл, садочків та лікарень з місцевих територіальних громад ніхто не знімав. Їм доведеться шукати кошти на обіцяні державою надбавки до зарплат вчителів і медиків.

Місцеву владу здивувало і те, в проекті бюджету відсутні кошти на компенсацію за проїзд пільговикам. Їх не було і в цьому році, але в багатьох містах йдуть судові процеси, які чиновники можуть виграти.

У нинішньому році депутати внесли зміни до Бюджетного кодексу, виключивши з нього пункт про обов'язок держави компенсувати пільгові перевезення. Так що тепер доля 2,2 млрд. грн., а саме в таку суму оцінюється пільговий проїзд, під великим питанням.

Стає ясно, що місцева влада сама навряд чи зможе підтримати пільговиків, особливо з огляду на те, що грошей ледь вистачає на найнеобхідніше. У цей список також навряд чи потрапить вуличне освітлення, вартість якого в наступному році також може вирости. Автори проекту бюджету хочуть підвищити нічний тариф на освітлення (0,6 від звичайного) до стандартного рівня.

"Зрозуміло, що ліхтарі в цьому випадки вимкнуть. І хто від цього виграє: побільшає аварій і збільшиться злочинність", - підсумував Слобожан.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", стало відомо як Рада розподілить бюджет наступного року.