Чимало українців отримували смс про те, що вони виграли автомобіль. Причому у повідомленні вказувалася адреса сайту, номери контактних телефонів та інша інформація, яка б переконала громадян, що все чесно і не є черговим обманом.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЛюди в ейфорії перераховували мінімум один відсоток від вартості "виграного" авто, не особливо вдаючись у подробиці розіграшу і чекали, коли до їх будинку під’їде новенька іномарка. Таким чином рахунок потерпілих від дій шахраїв ішов на тисячі, а нечесні заробітки – на сотні тисяч, а то й мільйони гривень.
[[{"fid":"168095","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"8":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":"377","width":"567","class":"media-element file-default","data-delta":"1"}}]]
Кіберполіція за участі слідчого управління правохоронців Харківщини провела спецоперацію, внаслідок якої була затримана група комп’ютерних автошахраїв, які й розводили українців, мотивуючи віддавати кровно зароблені гривні казочками про виграну машину, повідомили в Нацполіції.
[[{"fid":"167912","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"2":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"4":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":"377","width":"567","class":"media-element file-default","data-delta":"2"}}]]
Правоохоронці затримали трьох організаторів й 11 членів злочинної групи. Для поширення брехливих повідомлень вони використовували цілий арсенал засобів: понад 12 тисяч сім-карт різних мобільних операторів та 67 фейкових "автосайтів".
[[{"fid":"167893","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"2":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"3":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":"377","width":"567","class":"media-element file-default","data-delta":"3"}}]]
Для захисту та анонімності шахраї використовували найновітніші системи. Під час обшуку оперативники вилучили комп'ютерну техніку, GSM-шлюз для розсилки голосових і смс-повідомлень, мобільні термінали, понад 1500 невикористаних смс-карт різних операторів. Також вилучено грошові кошти, здобуті злочинним шляхом.
[[{"fid":"168045","view_mode":"default","fields":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"type":"media","field_deltas":{"4":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"6":{"format":"default","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":"377","width":"567","class":"media-element file-default","data-delta":"4"}}]]
За фактом порушене кримінальне провадження, триває слідство.
Як писав інформаційний портал "Знай.ua", кіберполіцейські порадили українцям, як врятувати своїх дітей від "груп смерті", що підштовхують підлітків до суїцидів.