До трьох років в'язниці засудили захисника Донецького аеропорту, бійця 93-ї бригади Миколу Лаврика за крадіжку прапора України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк передає ТСН, прапор оцінили в 300 гривень. При цьому суд обрав максимальне з передбачених статей покарання.
Лаврик побачив брудний і пошарпаний прапор на вигнутій трубі на в'їзді в село Бандишівка. "Я його і забрав. Прапор України не повинен в такому стані перебувати. Якщо він пошарпаний, брудний - значить, він їм не потрібен. Я його забрав додому, почистив, виправ і залишив у себе", - сказав "кіборг".
Наступного дня голова сільської ради повідомив, що був вкрадений прапор вартістю 300 гривень. Додому до Лаврика приїхали копи й вилучили прапор. Причому правоохоронці забрали прапор, який Лаврику подарували волонтери. А той, що він зняв, на вулиці висить біля будинку.
Суддя визнав Лаврика винним і засудив до трьох років ув'язнення. "Закупили такий же прапор, який коштує 65 гривень, а не 300. Але це невигідно було правоохоронним органам, якщо 65, тоді не буде кримінальної відповідальності. Так вони вирішили оцінити в 300 гривень", - сказав адвокат Олександр Гардецький.
Після цього голова сільради також змінив свої свідчення. З'ясувалося, що прапор не є власністю громади. Також не встановлена його ціна. Голова сказав, що він сам купив тканину, і йому пошили прапор.
Читайте також: У Києві почались зйомки "Кіборгів"
"Ми перед ним вибачилися за дії своїх підлеглих. Я особисто був у Лаврика дома. Ми ситуацію виправимо, слідчі, які, дійсно, не провели, як годиться, перевірку по даному кримінальному провадженню, будуть покарані", - сказав начальник Могилів-Подільського відділу поліції Валерій Жучковській. За його словами, будуть покарані всі причетні до цієї справи.
31 січня Апеляційний суд Вінницької області скасував це рішення і повернув справу на повторний розгляд.
Раніше "Знай.ua" повідомляв, що 21 січня Україна відзначає річницю закінчення боїв за Донецький аеропорт, відстоювати який українським військовим довелося ще два роки тому. Саме 21 січня 2015 року останні бійці 90-го окремого аеромобільного батальйону покинули позиції.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ КАНАЛ В ТЕЛЕГРАМ