Фізикам із Падуанського університету в Італії під керівництвом Пауло Віллоресі вдалося створити в космосі аналог моделі кота Шредингера.

"Космічного кота Шредингера" вчені створили з фотонів, які запустили в космос. Завдяки цьому вчені довели можливість використання супутників для передавання даних, зашифрованих на основі квантової механіки.

В основі досліду явище інтерференції, воно відбувається при накладанні кількох хвиль одна на одну. Якщо ми говоримо про світлові хвилі, то це електромагнітні коливання, їх інтерференція означає перерозподіл інтенсивності світла. Оскільки світло поширюється за допомогою фотонів, то інтерференція збільшує або зменшує ймовірність того, що фотон буде перебувати в певному місці у певний час. При цьому фотон може інтерферувати сам із собою, створюючи два окремих стани взаємодії між собою.

Інтерференція фотонів – явище не нове, її раніше спостерігали в лабораторних умовах. Однак, як кажуть учені, квантові явища можна вважати правдивими лише в тих умовах, де їх було експериментально доведено.

Тому основне завдання вчених полягало в тому, щоб довести квантову інтерференцію фотонів на великих відстанях.

Популярні новини зараз
Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок З 28 квітня та до 5 травня: "Нафтогаз" закликав споживачів оглянути газові лічильники Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Італійські науковці вважають, що їхнє дослідження доводить можливість квантового кодування інформації за допомогою супутників.