Комп'ютерний чіп буде працювати за принципом людського мозку

поділитись
Чіп, як і мозок людини, зможе обробляти нечітку інформацію - розробники

Китайські розробники представили нейроморфний чіп. Він отримав назву "Дарвін". Чіп містить більше двох тисяч цифрових нейронів і чотири мільйони синапсів. Принцип його роботи дуже схожий з людським мозком.

Про це повідомляє китайське видання "Сіньхуа".

На розробку чіпа пішло більше року. У роботі над його створенням взяли участь фахівці з двох китайських університетів - Dianzi University і Zhejiang University. Чіп "Дарвін" складається з 2 048 штучних нейронів і більше чотирьох мільйонів синапсів. Саме вони і є "двома основними складовими людського мозку".

"Чіп може виконувати роботу мозку, використовуючи нейронні мережі, в яких нейрони пов'язані один з одним через синапси", - розповів доктор Ма, представник одного з університетів.

Розробники пояснили, що чіп, як і мозок людини, зможе обробляти нечітку інформацію. Це і є "філософським каменем" всіх інтелектуальних обчислювальних систем. "Дарвін", згідно з планом вчених, в першу чергу знайде своє застосування у робототехніці.

Читайте також: Корейці створили робота-пияку (відео)

Також можливий його зв'язок з реальним людським мозком. Наприклад, чіп, підключений до нього, може переміщати об'єкти на моніторі. А керує усім можна буде за допомогою думок.

Нагадаємо, раніше китайським розробникам допомагав у дослідженнях подібний чіп - TrueNorth. Його створила компанія IBM. Але пізніше він потрапив під ембарго, і китайським вченим довелося "починати всю роботу з нуля".

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
Dianzi University, Zhejiang University, китайські розробники, компютерний чіп Дарвін
Вибір редакції, Політика
17.08.2018
Найчастіше соціальна платформа давала збої в країнах Євросоюзу, Таїланді, Катарі, США і Росії
0
0
22:34 17.08.2018
Підліток похвалився успішною атакою на Apple своїм друзям в WhatsApp
0
0
20:49 17.08.2018
Нові процесори знову піддаються злому
0
0
17:00 17.08.2018
Компаиня розповіла, навіщо це робилося
0
0
16:31 17.08.2018
Над створенням програми працювали вчені
0
0
16:19 17.08.2018