Китайські розробники представили нейроморфний чіп. Він отримав назву "Дарвін". Чіп містить більше двох тисяч цифрових нейронів і чотири мільйони синапсів. Принцип його роботи дуже схожий з людським мозком.

Про це повідомляє китайське видання "Сіньхуа".

На розробку чіпа пішло більше року. У роботі над його створенням взяли участь фахівці з двох китайських університетів - Dianzi University і Zhejiang University. Чіп "Дарвін" складається з 2 048 штучних нейронів і більше чотирьох мільйонів синапсів. Саме вони і є "двома основними складовими людського мозку".

"Чіп може виконувати роботу мозку, використовуючи нейронні мережі, в яких нейрони пов'язані один з одним через синапси", - розповів доктор Ма, представник одного з університетів.

Розробники пояснили, що чіп, як і мозок людини, зможе обробляти нечітку інформацію. Це і є "філософським каменем" всіх інтелектуальних обчислювальних систем. "Дарвін", згідно з планом вчених, в першу чергу знайде своє застосування у робототехніці.

Популярні новини зараз
Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок
Показати ще

Читайте також: Корейці створили робота-пияку (відео)

Також можливий його зв'язок з реальним людським мозком. Наприклад, чіп, підключений до нього, може переміщати об'єкти на моніторі. А керує усім можна буде за допомогою думок.

Нагадаємо, раніше китайським розробникам допомагав у дослідженнях подібний чіп - TrueNorth. Його створила компанія IBM. Але пізніше він потрапив під ембарго, і китайським вченим довелося "починати всю роботу з нуля".