Вчені з Південної Кореї створили новий тип багатошарового фотоелектрода. Він дозволяє розщеплювати воду на складові й відокремлювати з неї водень. Для цього використовуватимуть сонячне світло.

Про це повідомляє Nano Energy. Нова технологія, на думку науковців, значно підвищить ефективність виробництва водню. Вчені розповіли, що фотоелектрод поглинає видиме сонячне світло й використовує його енергію для розщеплення молекул води на водень і кисень. Новий електрод має гібридну металодіелектричну структуру. Він складається з трьох шарів - золотої плівки, ультратонкого шару діоксиду титану і золотих наночастинок.

Фотоелектрод, в ході дослідів, продемонстрував високий рівень поглинання світла. Рівень склав майже 90% у спектрі поглинання чистої води. Один з авторів дослідження, фахівець в області матеріалознавства Чон Мін Байк зазначив, фотоэлектрод використовує для роботи майже 95% видимого спектру сонячного світла.

Читайте також: Британці представили екокар з 500-кілометровим запасом ходу (фото, відео)

"Ця проста схема дозволяє, застосовуючи двовимірні плазмонні фотоелектроди, використовувати весь ультрафіолетовий і видимий спектр сонячного випромінювання", - запевнив науковець.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

В результаті вона стане ефективною системою для перетворення сонячної енергії. Вчені сподіваються, що їх розробка підвищить ефективність та кількість виробництва водню.