Дослідники з Сеульського університету розробили прототип м'якого тачпаду, який розтягується і його можна носити на тілі, повідомляє Science.

За словами розробників, прототип сенсорної панелі складається з поліакріламідного гідрогелю з додаванням хлориду літію, який допомагає утримувати вологу і забезпечує електропровідність робочої поверхні. Тачпад практично прозорий і пропускає 98 відсотків світла.

Слабкий змінний струм подається на кути пристрою, і при дотику людського пальця ланцюг замикається. При цьому датчики заміряють зміну струму на кутах, і система обчислює за цими показниками відстань від пальця до кожного з кутів. Такий підхід дозволяє точно визначити координати натискання незалежно від ступеня розтягнутості тачпада.

Читайте також: Вчені створили гнучкий смартфон - ReFlex (фото, відео)

Завдяки еластичності гідрогелю сенсорна панель може розтягуватися до розміру, який становить 1000% від початкового, зберігаючи при цьому працездатність. Дослідники повідомили, що в ході випробувань було здійснено 100 циклів розтягувань, однак працездатність пристрою майже не погіршилася.

Популярні новини зараз
Нові правила бронювання з 1 грудня: хто підпаде під мобілізацію ТЦК вже за тиждень Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон "Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Показати ще

Демонструючи працездатність пристрою, дослідники грали через тачпад на піаніно, малювали, написали "Hello world!", зіграли в шахи і гру Angry Birds.

Як повідомляв сайт znaj.ua, канадські дослідники створили прототип гнучкого смартфона на Android. Гаджет згинається і на ньому можна гортати сторінки, як в книзі.