Перший президент України Леонід Кравчук упевнений, що Україні слід було створити правильну внутрішню політику з прав, свобод і можливостей регіонів.

Про це він розповів в інтерв'ю виданню "Сегодня".

За словами Кравчука, в Україні є два фронти війни: зовнішній і внутрішній - боротьба проти тих внутрішніх проблем, які заважають.

"Навіть якби зовнішній фактор був ідеальним, ми не змогли б досягти успіху на внутрішньому фронті, поки б не подолали корупцію, всі ці погані речі (вивезення і ввезення чогось, офшори) - все це питання внутрішнього порядку. І навіть зараз ми не можемо сказати, хто ж у нас більший ворог?", - нарікає перший президент.

Кравчук переконаний, що у більшості сучасні проблеми України виникли через не створену вчасно правильну внутрішню політику з прав, свобод і можливостей регіонів.

Популярні новини зараз

Ротару вразила схожістю із сестрою: "Дві світлі повісті"

″Друга черга″ пенсіонерів застигла в очікуванні: в ПФУ зробили важливу заяву

Центр Львова усіяний мертвими тілами, городяни нажахані: "Вже не вперше"

Українці підняли на вуха Зеленського і всю владу через нові гроші: "Не можна відрізнити"

Показати ще

"Ми цього не зробили. Тепер ми це називаємо децентралізацією. Я переконаний, якби ми по-справжньому зайнялися цими питаннями, хоча б відразу ... Звичайно, в перший-другий рік потрібно було створити державу, але потім можна було зайнятися питаннями децентралізації областей, регіонів, дати більш зрозумілі повноваження Криму. Якби ми це зробили, тоді б зовнішній фактор не став таким болючим", - говорить Кравчук.

Читайте також: Кравчук про ядерну зброю: не хочу говорити з невігласами

Як зазначає перший глава української держави, Росія прийшла туди, де її зустріли. Вона ж не прийшла до Львова, вона прийшла до Донецька, до Луганська, до Криму.

"Тому що ми там, по-перше, не дали справжніх децентралізованих прав, а по-друге, ми там не проводили справжню, я підкреслюю, справжню політику ідеологічної, інформаційної роботи. А я вам процитую висловлювання Віктора Гюго: "Є те, що значно сильніше всіх армій світу. І це ідея, час якої настав". Ви скажіть, у нас є для всіх однакова ідея? Для Львова, для Донецька...", - задається питанням Кравчук.

Він уточнює, що в Україні не приділялася увага вихованню, і зараз не приділяється. А Росія крок за кроком, день за днем ​​штурмувала, промивала мізки цим людям. І вони їх зустріли в багатьох містах і селах хлібом і сіллю. Ось це головне.

"Росія з'являється там, де є можливість ... Не прийде Путін до Львова. А в Донецьк прийшов. Я умовно кажу Путін - російські ідеї. Вони там лягають на ґрунт, сприятливий для них. А ми працювали погано - ось в цьому є проблема", - уклав Кравчук.

Читайте також: Кравчук сказав, хто врятує Донбас

При цьому він упевнений, що якщо Росія захоче захопити Україну, це буде кінець Росії. Крім того, захопити Україну не так просто - це спричинить серйозний і дуже серйозний опір. До того ж, цивілізований світ повністю ізолює Росію, вона перестане бути членом світової спільноти, виявиться десь на околиці світу й після цього, швидше за все, почне розвалюватися.