В Україні сьогодні вшановують жертв трагедії Бабиного Яру, що історично вважається одним з найбільш кривавих символів Голокосту.

Про це повідомляє "Укрінформ".

Трагедія сталася наприкінці вересня 1941 року у Києві, окупованому в той час нацистами. Саме тоді провели перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення.

Статистика вражає: загальна кількість жертв есесівців у період із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей єврейського населення. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисячі людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з'явився за наказом – ще близько 17 тисяч осіб.

За словами істориків, загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру полягло понад 100 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, комуністів-підпільників, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали "зайвими".

Популярні новини зараз
"Перевірка, якої ще не було": відомий екстрасенс побачив, що чекає на Україну в грудні Хлопець настільки "засрався", що ним бігають таргани, поки він спить: "До мене прийде дівчина..." "Чому тоді я повинен платити?": газовики пояснили, що повинні робити українці окрім оплати послуг Воїни ЗСУ потрапили в оточення і 60 годин боролися за життя - вибрався лише один
Показати ще

Активісти, які збираються підтримати ініціативу й вшанувати пам'ять загиблих, хочуть ще раз нагадати про мінування та вибухи, відверту брехню та масові розстріли.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua"повідомляв про те, як відбувається реконструкція до річниці Бабиного Яру.