Квартирні шахраї вигадали нові схеми по присвоєнню чужої нерухомості. Прогалини в законодавстві дозволяють шахраям відбирати нерухомість у власників, а "чорним нотаріусам" - уникати відповідальності, інформує "Антикор".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа сьогоднішній день в Україні не існує єдиного реєстру громадян, що містить не тільки ідентифікаційний код і всі паспортні дані, але і фотографію людини. Тепер навіть у добросовісних нотаріусів немає можливості перевірити особу продавця крім як за пред'явленим ним паспортом. Це відкриває шахраям можливості махінацій з чужою нерухомістю.
Нові аферисти мають кілька варіантів, які варто знати, аби не попастися "на вудочку" обману:
1. Паспорт з підробленим фото
В цьому випадку злочинці пред'являють паспорт, який відповідає за серією, номером, імені та прізвища власника нерухомості, але фотографія замінена на іншу.
2. Повний дублікат паспорта
Найчастіше шахраї повністю підробляють паспорт реального власника і називають себе його представниками, пред'являючи нотаріуса фальшиве доручення на укладення угоди або інші операції з нерухомістю.
Читайте також: В Одесі українські паспорти продають за 2 тисячі доларів
3. Зміни статусу майна або його власника в електронному реєстрі нерухомості
Спрощення процедури внесення змін до реєстру нерухомого майна стало додатковою можливістю для шахрайських операцій. Раніше для зміни статусу власності з того чи іншого об'єкту нерухомості належало подати відповідний договір купівлі-продажу з усім пакетом документів в місцеве відділення реєстраційної служби. Зараз же нотаріус, увійшовши під своїм логіномпаролем в систему єдиного реєстру, може одним кліком змінити власника нерухомості.
За такі махінації передбачена кримінальна відповідальність, однак реальної можливості залучити до неї "чорних нотаріусів" просто немає.Провину ж "чорних нотаріусів" досі не вдалося довести навіть на рівні Міністерства юстиції. Формально в їхніх діях не було складу злочину, якщо фото в пред'явленому аферистом паспорті відповідало особистості пред'явника. У кількох випадках нотаріусів позбавили ліцензії, однак пізніше вона була відновлена.