У США хвилюються через участь Китаю в проекті з пошуку сигналів гіпотетичного позаземного розуму, а також у програмі METI (Messaging to Extra-Terrestrial Intelligence), що передбачає надсилання сигналів можливим інопланетним цивілізаціям.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСвої побоювання висловив Джон Герц, екс-голова опікунської ради розташованого в США інституту SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence), який займається пошуком сигналів можливого позаземного розуму, в публікації у Journal of the British Interplanetary Society.
Читайте також: Інопланетяни облаштували перевалочну базу на Місяці
Герц вважає, що відправка сигналів інопланетянам, якщо вони існують, небезпечна для людства.
Участь Китаю в цих дослідженнях особливо стурбувала вченого, насамперед через те, що КНР можливо вдасться виявити сигнали інопланетних цивілізацій, після чого вони оприлюднять перед міжнародним співтовариством отриману дивну інформацію.
Особливі побоювання у експерта викликало введення в експлуатацію FAST (Five hundred meter Aperture Spherical Telescope) — найбільшого в світі радіотелескопа. КНР вже заявила, що обсерваторія візьме участь у проекті Breakthrough Listen, метою якого є пошук інопланетян.
Герц пропонує на законодавчому рівні регулювати METI та його взаємодію з SETI. Експерт також запропонував обмежити потужність найбільших радіопередавачів планети, в які він включив обсерваторію Аресібо (Пуерто-Ріко), Комплекс дальнього космічного зв'язку Голдстоун (Каліфорнія) і 40-й Окремий командно-вимірювальний комплекс (Крим).
Зазначимо, крім Герца, свої побоювання щодо METI раніше висловлював також бізнесмен Ілон Маск і фізик Стівен Гокінг.
Як писав раніше інформаційний портал "Знай.uа", експерти освітнього каналу Wendover Productions знайшли спосіб, який допоможе людям вийти на зв'язок з інопланетними цивілізаціями.