Засоби маскування особливо популярні у військових і шпигунів. Поки ж вченим не вдалося створити діючий прототип тканини або фарби для плаща невидимки. Хоча вони не втрачають надії і продовжують свої пошуки в цьому напрямку. Китайським інженерам вдалося домогтися більшого успіху в цій галузі.

Представники Уханьского університету не відстають в науковій гонці від західних колег і розробили робота, який змінює своє забарвлення залежно від кольору навколишнього середовища. Цей процес дуже нагадує здатності хамелеона.

Макет робота надрукований на 3D-принтері. Всі його "тіло" зовні покрито вбудованими сенсорами, а також плазмовими дисплеями. Вони схожі на скляні пластини, а на їх поверхні розміщені поглиблення діаметром 50 нанометрів. Дисплеї покриті тонким шаром золота і електролітичним гелем з іонами срібла.

Читайте також: Таргани стануть прообразом робота з супер екзоскелетом (відео)

Коли світло потрапляє на один з екранів, то шар золота випускає плазмони. Це дає в результаті червонуватий відтінок. Коли ж на електролітичний гель подається напруга, то іони срібла починають притягуватися до золота і змінюють його колір. Зміна напруги викликає зміну видимого кольору у дисплея.

Популярні новини зараз

Найкращі анекдоти на четвер 14 листопада врятують від осінньої хандри

На дні древнього озера вчені виявили пернатих чудовиськ, чекали на людей мільйони років: неймовірні кадри

Портнов заявив про нову коаліцію в Раді, Зеленському не сподобається: "Токсичний Порошенко пронизав в уряд"

Дмитро Шепелєв готується до весілля з новою коханою: що відомо

Показати ще

Поки що прототип оснащений сенсорами, які можуть розрізняти лише тільки три кольори - червоний, зелений і синій. Інженери планують оснастити робота складнішими датчиками. Вони вже зможуть розрізняти більш широкий спектр кольорів.