Щоб справитись із новими рахунками на оплату комунальних послуг лікарні вже зараз активно здають свої приміщення в оренду комерційним структурам, однак навіть такі маневри не рятують медичні заклади від боргів, які збільшуються з кожним днем.

Таку думку висловив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк і додав, що вже зараз 35-40% бюджету кожної медустанови займає оплата комунальних послуг, решта йде на мізерні зарплати медперсоналу, причому грошей, виділених з бюджету, не завжди вистачає на всі витрати.

Так, за інформацією медиків, в кращі часи держава покриває 98% комунальних платежів, тоді як близько 10-20% рахунків лягає на плечі адміністрації, яка змушена, в тому числі, шукати шляхи заробітку.

"Якщо ж ініціатива Мінфіну щодо передачі обов'язку сплачувати "комуналку" на лікарні і школи буде підтримана, то медустанови будуть змушені просто закриватися або перетворювати перші поверхи в супермаркети", - зазначив Сердюк для видання Голос.UA.

При цьому експерт повідомив, що складна сучасна медична техніка споживає в день стільки ж електроенергії, скільки районна лікарня в місяць.

Популярні новини зараз
Додаткова підтримка пенсіонерів: нова виплата 944 грн на місяць Пенсіонери отримають значну доплату до пенсії: кому і скільки добавлять найближчим часом Не лише електроенергія вдарить по гаманцю: яка комунальна послуга подорожчає з 1 червня Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло
Показати ще

Нагадаємо, раніше повідомлялося чому лінь корисна для здоров'я.