2016 рік закінчився сумною статистикою: більше 40% українського населення не по кишені оплатити власне лікування.

Як повідомляється на офіційному сайті "Індекс Здоров'я. Україна - 2016", 43% українців, яким була потрібна госпіталізація, позичали гроші у рідних і колег або продавали майно, щоб хоч якось покрити витрати на лікування.

Читайте також: Які продукти не слід їсти під час лікування

Також повідомляється, що в середньому сума, яку довелося позичати, становить 4 865 гривень. Опитування показало, що 25% платили "на лапу", оскільки це добровільно-примусовий обряд (в середньому на це йшло 1860 гривень), 27% респондентів офіційно платили в касу (близько 1 951 гривні), благодійні внески зробили 37%, кожному українцю це коштувало в середньому 181 гривню. Середня вартість консультації фахівця обходиться пересічному пацієнтові в 472 гривні.

Опитування показало, що за 2016 рік медичної допомоги потребувало 39% українців, проте вони не відвідували лікарів через відсутність "зайвих фінансів".

Популярні новини зараз
Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць "Працював усе життя, а користі - нуль": чи можуть українські пенсіонери продати свій стаж На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю "Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам
Показати ще

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що українці змушені платити за медицину в лікарняних коридорах.