Літак Solar Impulse-2, який демонструє можливості використання альтернативної енергії, завершує подорож навколо земної кулі. Він вилетів до Арізони із Каліфорнії.

За півдоби, подолавши 1160 кілометрів, повітряне судно зупиниться у місті Фенікс. Понад 8 місяців, літак, що живиться енергією сонця, ремонтувався на Гаваях. Сонячні батареї пошкодились під час перельоту із Японії, - пише BBC.

Solar Impulse-2 подорожує із березня минулого року. Початковою точкою був Абу-Дабі, після того, він приземлявся у Індії, Омані, М'янмі, Китаї. А у липні 2015 встановив рекорд, провівши 120 годин у повітрі.

Читайте також: 10 досягнень, за які заплатять мільйон

17 тисяч фотоелементів на крилах судна добувають енергію сонця. Левову частку машина витрачає на рух електричних двигунів. Певна частина - підзаряджає бортові батареї, завдяки ним Solar Impulse-2 пересувається навіть вночі.

Популярні новини зараз
"Бісять ТЦК": військовий пояснив, чому воєнкоми перегинають палицю у мобілізації Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат "Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Показати ще

У червні літак долетить до Нью-Йорка, де готуватиметься до трансатлантичного перельоту. Остання точка подорожі - Абу-Дабі у Об'єднаних Арабських Еміратах. Основна ціль програми, за якою слідкує весь світ - продемонструвати, на що здатні джерела енергії, які добуваються нетрадиційним шляхом.

Нагадаємо, літаку, на борту якого немає ні краплі палива, для успішного польоту на далеку дистанцію у 8 тисяч кілометрів потрібн сприятливий вітер та безхмарне небо, щоб розташовані на крилах фотоелементи отримували максимум сонячної енергії.

До настання сутінків літій-іонні батареї літака повинні бути повністю заряджені, інакше енергії не вистачить до світанку.