Багато людей скаржаться на погане самопочуття та втому. Вони намагаються перемогти її різними засобами: випити кави для бадьорості, з'їсти вітамінів, прогулятися на свіжому повітрі. Проте часто проблему втоми не так просто вирішити. Цьому є пояснення від медиків – такий стан можуть викликати різні види хвороб, передає "Телеграф".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧитайте також: Медики і поліцейські пересядуть на вітчизняні авто
1. Проблеми із серцем та судинами: можливі захворювання в такому випадку - стенокардія, передінфарктний стан, а також цілий ряд інших хвороб серця і судин. Медики стверджують, що зараз поширені нетипові, змащені симптоми. Щоб виключити проблеми з серцем, обов'язково відвідайте кардіолога та зробіть ЕКГ.
2. Захворювання печінки : буває і так, що до втоми призводять неполадки в роботі головного фільтра організму - печінки. Наприклад, постійна втома і розбитість - невід'ємні супутники такого грізного захворювання, як вірусний гепатит. Визначити, чи є у вас ця проблема, допоможуть аналізи крові і сечі.
3. Збій в роботі щитовидної залози : втома може бути однією з ознак порушень в роботі щитовидної залози. Підвищене вироблення гормонів даного органу або, навпаки, зниження активності щитовидної залози - ось основні проблеми у функціонуванні цього важливого органу ендокринної системи. Інші ознаки порушень в роботі щитовидної залози - безпричинний набір ваги, озноб, випадання волосся, пітливість, нервозність і тривога. Для перевірки рівня гормонів, що виробляються щитовидною залозою, варто здати відповідні аналізи, може знадобиться пройти УЗД щитовидної залози.
4. Анемія : одна з найпоширеніших, але неочевидних причин втоми. Її легко встановити, здавши звичайний аналіз крові. Нерідко анемія розвивається у жінок, яких турбують рясні менструації. Боротися з низьким рівнем гемоглобіну допоможуть препарати з високим вмістом заліза, а також включення в раціон продуктів, багатих на залізо і фолієву кислоту: печінки, червоного м'яса, квасолі, гречки і різної зелені.