Багато людей скаржаться на погане самопочуття та втому. Вони намагаються перемогти її різними засобами: випити кави для бадьорості, з'їсти вітамінів, прогулятися на свіжому повітрі. Проте часто проблему втоми не так просто вирішити. Цьому є пояснення від медиків – такий стан можуть викликати різні види хвороб, передає "Телеграф".

Читайте також: Медики і поліцейські пересядуть на вітчизняні авто

1. Проблеми із серцем та судинами: можливі захворювання в такому випадку - стенокардія, передінфарктний стан, а також цілий ряд інших хвороб серця і судин. Медики стверджують, що зараз поширені нетипові, змащені симптоми. Щоб виключити проблеми з серцем, обов'язково відвідайте кардіолога та зробіть ЕКГ.

2. Захворювання печінки : буває і так, що до втоми призводять неполадки в роботі головного фільтра організму - печінки. Наприклад, постійна втома і розбитість - невід'ємні супутники такого грізного захворювання, як вірусний гепатит. Визначити, чи є у вас ця проблема, допоможуть аналізи крові і сечі.

3. Збій в роботі щитовидної залози : втома може бути однією з ознак порушень в роботі щитовидної залози. Підвищене вироблення гормонів даного органу або, навпаки, зниження активності щитовидної залози - ось основні проблеми у функціонуванні цього важливого органу ендокринної системи. Інші ознаки порушень в роботі щитовидної залози - безпричинний набір ваги, озноб, випадання волосся, пітливість, нервозність і тривога. Для перевірки рівня гормонів, що виробляються щитовидною залозою, варто здати відповідні аналізи, може знадобиться пройти УЗД щитовидної залози.

Популярні новини зараз
Українців зобов'яжуть сплатити податки за квартири минулих десятиліть Тарифи на воду вже підняли: де платитимуть дорожче Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей
Показати ще

4. Анемія : одна з найпоширеніших, але неочевидних причин втоми. Її легко встановити, здавши звичайний аналіз крові. Нерідко анемія розвивається у жінок, яких турбують рясні менструації. Боротися з низьким рівнем гемоглобіну допоможуть препарати з високим вмістом заліза, а також включення в раціон продуктів, багатих на залізо і фолієву кислоту: печінки, червоного м'яса, квасолі, гречки і різної зелені.