Безкоштовна медицина в Україні існує лише формально. Вона недоступна для громадян, а скористатися її послугами минулого року змогли лише 3,8% пацієнтів.

Про це повідомив доктор економічних наук Андрій Ревенко для видання "Дзеркало тижня". Він зазначив, що ціни підвищились на 38%. Це призвело до того, що українці не мають змоги придбати ліки та отримати необхідну медичну допомогу. Кількість таких громадян за рік зросла з 20,3% до 28,6%,

"Серед осіб, які лікувалися за останні 12 місяців у лікарнях, 92,6% - купували за свій рахунок медикаменти, 80,3% – їжу, і 65,2% - постільну білизну", - наголосив Андрій Ревенко.

Це в той час, за його словами, як безкоштовну медицину в країні гарантує Конституція.

В Держстату визначили декілька причин того, що люди не можуть отримати медичну допомогу та купити медикаменти. Серед них,відсутність кваліфікованих профільних фахівців, великі черги, високі ціни та вартість медичних послуг, а також відсутність вільних місць.

Популярні новини зараз
Українцям пояснили, навіщо світло вимикають уночі, коли всі сплять ПриватБанк почав блокувати карти пенсіонерів: хто потрапляє під удар Кінець дистанційки: МОН планує зміни в освіті Пенсіонерам доплатять по 940 гривень, але є умови: хто отримає непогану надбавку
Показати ще

Читайте також: Скільки заплатимо за лікування після медреформи

Причиною понад 90% випадків, коли українці не могли отримати меддопомогу та купити ліки, була висока ціна на них. В сільській місцевості гостро стоїть проблема з кваліфікованими медичними працівниками.

Нагадаємо, цього року на систему охорони здоров'я планують направити майже 56,5 мільярдів гривень. Ця сума не покриє реальні потреби медичної галузі. Вона значно менша за минулорічну, закладену в бюджеті країни.