Останні дані спростовують твердження, що інсульт – хвороба людей похилого віку. Як показує статистика, 11% перенесли інсульт у віці до 45 років.

Для того, щоб адекватно оцінити стан хворого і змогти йому ефективно допомогти в звичайній обстановці, медики вказали на деякі помилкові розуміння розвитку інсульту.

Вважається, що оскільки з кожним днем ​​медицина знаходить все більшу кількість вакцин від відомих хворіб, то й інсультів стає менше. Це зовсім не так. Як показує сумна статистика, кожну другу секунду на нашій планеті людина стає жертвою інсульту, а кожну шосту секунду це закінчується смертю.

Основними факторами, що сприяють розвитку захворювання, залишаються куріння, стреси, висококалорійне харчування і нездоровий спосіб життя. Оскільки з плином часу самі чинники розвитку хвороби не змінюються, то не зменшується і кількість інсультів.

Певна кількість людей вважає, що для того, щоб діагностувати інсульт, потрібні спеціалізовані методи діагностики. Безумовно, точно ідентифікувати характер інсульту складно, але існує простий тест, який дозволить виявити у людини загальні ознаки розвитку інсульту.

Спершу медики рекомендують відстежити асиметрію обличчя в усмішці, необхідно зрозуміти, наскільки чітко говорить людина, і спробувати підняти одну її руку. Якщо рука впаде і людина з ознаками інсульту не зможе її утримати - варто негайно дзвонити в швидку. Дуже ймовірно, що цим ви можете врятувати життя.

Читайте також: Яблучний сік лікує рак та атеросклероз

Якщо інсульт все-таки стався, хворому недостатньо просто лягти і полежати. Протягом перших 6 годин ішемії можуть померти 80% клітин мозку. Якщо своєчасно не надати хворому оперативну медичну допомогу, підсумок може бути плачевним.

Після того, як людина перенесла інсульт, їй недостатньо лише іноді приходити до лікаря. Інсульт має 35-40% вірогідності повтору. Тому необхідно без перерв приймати призначені препарати, регулярно стежити за своїм тиском і відвідувати лікаря.

Багато людей вважають, що після перенесення інсульту не варто очікувати повного відновлення функціонування організму. Однак, це не так. У період ремісії дозволяється продовжувати працювати, якщо робота пацієнта позбавлена ​​стресу і сильних фізичних та емоційних навантажень.

Генетична схильність розвитку інсульту зумовлена ​​лише на 15-20%. Основними факторами залишаються куріння і нездоровий спосіб життя.

Біль голови не є основною ознакою інсульту. Під час діагностики захворювання важливо звертати увагу на контроль над рухами, координацію і мову хворого.
Якщо у людини стався інсульт, йому не підійде допомога будь-якого медичного фахівця. Тільки спеціалізована високотехнологічна допомога зможе своєчасно відновити мозок від прогресуючої ішемії