У Національному природному парку "Гуцульщина" в Карпатах триває незаконна вирубка дерев.

Про це офіційно повідомив Народний депутат, член партії "Воля" Юрій Дерев'янко на своїй сторінці в соціальних мережах.

Раніше міністр екології Остап Семерак пообіцяв зупинити незаконну вирубку лісу в Карпатах і навіть здійснив кадрові перестановки в Національному природному парку "Гуцульщина". Нині офіційно там дозволена тільки санітарна рубка.

Але навіть за таких умов вирубка лісу йде повним ходом - знищують молоді та здорові дерева.

Читайте також: Київський зоопарк поповнився новими вихованцями

Популярні новини зараз
ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць Залишать останню сорочку: які речі не будуть вилучати в ухилянтів-боржників
Показати ще

"Вирубку Карпат, називають уже Карпатської різаниною. Звертаюся до шановного Міністра екології! Зупиніть незаконні рубки в Національному природному парку "Гуцульщина", де сьогодні триває умисне і широкомасштабне знищення лісу. Це відбувається всупереч заборонам на проведення суцільних санітарних рубок, вирубка дуплистих дерев і проведення всіх видів поступових і суцільних рубок. Створюється враження, що сформувалася стійка організована корупційна схема, для якої діючі приписи екологічного законодавства не мають ніякого значення ", - закликав Юрій Дерев'янко.

Багато говорять про суцільних рубках лісу жителі гірських районів. Люди обурені неконтрольованою вирубкою лісу. Рубають необдумано, відповідальності не бояться, адже всі рубки є нібито законними, а за паперами ховається масштабне знищення лісів.

Остап Семерак приїжджав на територію парку ще в травні на вимогу жителів Косівського району Івано-Франківської області і проінспектував Національний природний парк "Гуцульщина", де ведеться масова незаконна вирубка дерев. Активісти продемонстрували фотографії, на яких зображені зрубані здорові дерева під виглядом сухостою в НПП "Гуцульщина".

Міністр Семерак, особисто переконався в наявності фактів численних порушень лісового та природоохоронного законодавства в діяльності цієї установи природно-заповідного фонду.

За словами Семерака, незаконна і неконтрольована вирубка Карпатських лісів може привести до екологічної катастрофи в регіоні, в результаті якої можуть початися зсуви, масові повені, знищення червонокнижних видів тварин і рослин.

"Ми будемо працювати над розширенням площ заповідних територій, а тих, хто буде продовжувати знищення лісів Карпат, будемо суворо карати згідно із законодавством України", - зазначив міністр.

Після побаченого, враховуючи численне ігнорування рішень ряду міністерських комісій Державною екологічною інспекцією в Івано-Франківській області, Остап Семерак дав доручення звільнити начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області Ігоря Стефурака.

Тільки чомусь незаконні вирубки на території Національного природного парку тривають. А браконьєри не тільки не покарані, а й продовжують вільно рубати ліс.

Повнота лісових насаджень у результаті цієї вирубки знижена до критично допустимого рівня, що фактично в окремих місцях може бути кваліфіковано як суцільна вирубка. Активісти запевняють, що тут рубають здорові дерева, діаметром не менше 40 см., а потім 5-6 м. Колоди вантажать і продають за ціною дров. Зрізають і продають саме кругляк хвойної породи, ринкова вартість якого - від 800 грн. за кубометр.

"У наших Карпатах - це вже тисячі гектарів вирубаного живого лісу! Збитки держави - уже мільярди гривень. На кожному кубі лісу, так звана, лісова мафія отримує понад 1000 гривень. Ця корупція тягнеться від керівництва лісгоспів, національних парків до міністрів. Це вже екологічний апокаліпсис ", - підкреслив народний депутат Дерев'янко.

Масштабні вирубки лісів в Карпатах турбує не тільки місцевих жителів і мандрівників, але й екологів.

"Справа не в обсягах, а у невідповідності реальної екологічної ситуації. Серед наслідків таких дій - повені, посуха влітку в долинах, зменшення фауни аж до зникнення окремих популяцій, ерозія ґрунтів. Зараз на місцевому та обласному рівні вплинути на проблему ніяк не вдасться, потрібні зміни в законодавстві. І багато роботи для правоохоронців, зокрема, затримання і арешти порушників, інакше ніяк ", - каже голова громадської ради при Держекоінспекції в Закарпатській області Валентин Волошин.

Читайте також: Більшість вакансій пропонують "мавп'ячу працю"

У нашій країні за останні 10 років, кількість випадків незаконної вирубки лісу зменшилася. Ці факти зафіксовані в документах і включені в офіційну статистику Державного агентства лісових ресурсів. Але щоб дізнатися, чи дійсно ліс крадуть менше, треба не тільки перевіряти документи, а й враховувати, що ці папери в більшості випадків підробляють, кажуть юристи і слідчі.

"На стовбурах дерев, які вирубані лісниками на виконання державного замовлення, обов'язково ставлять клейма. За клеймом навіть можна визначити, хто з лісників його ставив. Під час крадіжки лісу цей процес в документах маскують під так звану "профілактичну вирубку" дерев - нібито для проріджування та видалення хворих дерев. У підсумку залишається неврахований ліс і фактично неврахована якісна деревина", - пояснює співробітник МВС України з досвідом слідчої роботи Олег Олейников.

Якщо Кабінет міністрів продовжить діяти, то від природного багатства українських Карпат незабаром нічого не залишиться. За перше півріччя 2016 року Національний парк запланував зрізати близько 4 тис. Кубометрів деревини. А це гектари лисих Карпат. Якщо Верховна Рада не зупинить вирубку, то нашим дітям ми будемо показувати Карпати тільки на картинках. А міністру Семереку, схоже, байдуже до того.