Китайський місяцехід "Юйту" зробив знахідку, яка в майбутньому допоможе більше дізнатися про процес формування Місяця.

Про це повідомляє Popular mechanics.

Китайська міжпланетна станція "Чан'е-3" в грудні 2013-го року приземлилась на поверхні Місяця в Морі Дощів. На його борту перебував місяцехід. Він став першим за кілька десятиліть апаратом, який зумів зібрати інформацію про супутник Землі, перебуваючи на його поверхні.

Зонгчен Лінг з Шаньдунського університету в Китаї зазначив, що вчені з його допомогою отримали нові проби місячного ґрунту з місця висадки. Цього не вдавалося зробити протягом останніх 40 років.

Місяцехід зробив попередній аналіз породи, використовуючи спектрометри. Вона представляє собою різновид базальту. За попередніми результатами вік цього зразка складає 2,96 мільярда років.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин
Показати ще

Нинішні проби ґрунту, на відміну від минулих, надзвичайно багаті на залізо, титан та олівін. Лінг наголосив, що ця знахідка дуже значима для науки. З її допомогою вчені зможуть більше дізнатися про формування Місяця.

Читайте також: Політ на Марс запланували на 2018 рік

Ці знахідки, за словами планетолога з Смітсонівського інституту Томас Уотерс, дозволяють краще зрозуміти історію супутника. Він додав, що Місяць має ще безліч сюрпризів для науковців.

"Я думаю, не буде перебільшенням сказати, що ми не так добре знаємо Місяць, як багато хто може подумати", - наголосив планетолог.

Він вважає, що про супутник Землі на даний час інформації може бути менше, ніж про це думали 10 років тому.