Горіхи і жирна морська риба дуже корисні для зору. Омега-кислоти, які містяться в цих продуктах, захищають очі від двох поширених захворювань, що призводять до сліпоти, а також покращують чутливість до інсуліну.

Про це повідомляє портал neboley, з посиланням на дослідження американських вчених.

Згідно з результатами досліджень, які проводилися на лабораторних мишах, омега-3 жирні кислоти допомагають регулювати ріст кровоносних судин в очах. Це означає, що продукти, що містять ці корисні речовини, захищають очі від таких захворювань, як ретинопатія і дегенерація макули.

І перше, і друге пов'язані з розростанням кровоносних судин в органах зору. Крім цього, жирні кислоти активують білки, які покращують чутливість до інсуліну. Оскільки саме на активацію цих білків спрямована дія деяких препаратів від діабету другого типу, можна зробити висновок, що жирні кислоти також покращують чутливість до інсуліну у людей, хворих на діабет.

"Хоча нам і потрібні додаткові дослідження, ми припускаємо, що за допомогою омега-3 жирних кислот ми зможемо допомогти хворим на діабет людям, уникнувши небажаних побічних ефектів для серцево-судинної системи", - розповіли дослідники.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Для того, щоб відчути на собі терапевтичний вплив омега-3 жирних кислот, людині необхідно близько 2-4 грамів цих речовин на день. Найбільш багаті жирними кислотами такі продукти, як морська риба, горіхи, олія лляного і конопляного насіння, кедрова і рапсова олія, зелені листові овочі і т.д.

Читайте також: Закладені вуха можуть призвести до втрати слуху

Нагадаємо, вчені також переконують, що насіння льону зміцнює організм людини та рятує від багатьох хвороб. Ще Гіппократ лікував насінням льону хворих. А Карл Великий вважав його панацеєю від усіх хвороб.