Морські мешканці здатні розрізняти кольори так само, як люди. Це довели біологи з Гарвардського університету. Вони пояснили, як головоногі молюски (Cephalopoda) можуть успішно маскуватися під кольори довкілля, незважаючи на чорно-біле зір. Ключем до вирішення цієї загадки виявилася хроматична аберація, інформує "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Дослідники написали алгоритм, завдяки якому їм вдалося перевірити, чи здатна сітківка очей каракатиць і восьминогів, переміщаючись взад і вперед, отримувати окремі контрастні зображення навколишнього середовища. Таким чином, за допомогою комп'ютерного моделювання вчені з'ясували, що молюски можуть регулювати фокусування своїх очей, розпізнаючи світло з різною довжиною хвилі.

Читайте також: Відпочинок на Чорному морі здорожчає

Морські жителі можуть одноразово розгледіти тільки предмети одного кольору, коли інші перебувають не в фокусі.

Проте, отримані результати не є вичерпним поясненням, яким чином головоногі бачать кольори. Однак біологи вважають, що їх дослідження дозволить в майбутньому відповісти на питання, як ці молюски стали майстрами маскування.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам доплатять по 940 гривень, але є умови: хто отримає непогану надбавку Неймовірний зліт або незворотнє падіння: липневий кар'єрний гороскоп для всіх Знаків зодіака На які спеціальності є сенс вступати: поради для абітурієнтів Автовласники мають лише 10 днів: хто зважився на процедуру, має поспішити
Показати ще

Крім того, за словами вчених, зовсім інші принципи зорової системи цефалопод хребетних, в тому числі людини.