Дизайнер із Марокко Азіз Белкармоді (Aziz Belkharmoudi) придумав концепт 800-метрового судна, що працює на атомному синтезі, для безпілотних вантажних перевезень.

Про це повідомляє портал Вehance.

Безпілотне вантажне судно Algoritmi має безліч інноваційних технологічних рішень, які дозволять знизити не тільки витрати на морські вантажоперевезення, а й скоротити більшу частину викидів, що забруднюють довкілля.

Згідно з задумом дизайнера, новий концептуальний вантажний корабель буде працювати з використанням компактного реактора атомного синтезу, завдяки чому зможе перетнути будь-який океан.

За словами автора ідеї, цей реактор здатний виробляти 400 МВт електроенергії, забезпечуючи судно екологічно чистим джерелом енергії. Енергія, що виділяється таким способом, є в три-чотири рази більш ефективною, ніж при реакції поділу атомів. Тепло при цьому процесі буде забезпечувати роботу парових турбін і розганяти судно до 40 вузлів (74 км/год). Для того, щоб зробити концепцію ще більш ефективною, дизайнер обладнав поверхню судна сонячними батареями загальною площею 80 тисяч кв. м.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Астролог побачив у травні "лихо" для України На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

Концепт Algoritmi розроблений, для морських вантажоперевезень без будь-якого втручання людини. Судно має бортову систему, що складається з суперкомп'ютера та штучного інтелекту для забезпечення автоматичного управління. Система також включає в себе радари, підсистеми запобігання зіткненню, супутниковий зв'язок, навігаційні системи, відеокамери, ультразвукові та лазерні датчики й інші технології. Усі ці нововведення дозволять судну працювати автономно.

Зараз проект Algoritmi є лише концептом, і автор не повідомляє про майбутнє своєї розробки.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.UA", британська компанія Rolls-Royce анонсувала створення першого в світі корабля на дистанційному управлінні.