У зоні АТО Фонд гарантування вкладів виплачує клієнтам банків 93-99,9% гарантованих сум. Гроші отримали вкладники 34 фінансових установ. Причому, цьому не заважають ні масовий переїзд громадян, ні втрата їх документів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє журналіст Юлія Самаєва для "Дзеркала тижня". На підконтрольних бойовикам територіях відсутня інфраструктура та мережа банківських установ, а частини з них втратила документи.
"Підозри про наявність додаткової корупційної маржі викликають списки тих банків, які виявлялися уповноваженими проводити виплати вкладникам", - зазначила вона.
Самаєва вважає, що фонд, практично, відкрив грошовий канал на окуповані території. По ньому вже пройшло не менше 3,3 мільярда гривень, а беруть їх з держбюджету.
Долею цих грошей, за її словами, повинні зацікавитися правоохоронці. У листопаді 2014 року Кабмін і Нацбанк планували блокувати роботу банків і рахунки жителів на непідконтрольних територіях, але рішення кардинально змінилося.
Читайте також: Стала відома реальна вартість нерухомості в "ЛНР" і "ДНР"
"Чи не тому, що стало зрозуміло, що АТО триватиме роками, і є реальна можливість перевести в готівку держкошти через цю "сіру" зону?" - наголошує журналіст.
Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка інформували, що гроші з держбюджету йдуть в приватні руки на непідконтрольні території під виглядом виплат вкладникам. Він розпорядився створити робочу групу з правоохоронців для розслідування. Але Генпрокуратура все ніяк не може підписати відповідне розпорядження.