Голова комітету економістів України Андрій Новак переконаний, що наступного року на українців чекає новий виток девальвації, оскільки в уряду не має інших джерел наповнення бюджету, тому курс національної валюти опуститься до 27 грн. за долар.

"В цьому році дефіцит закладений 3,7 % ВВП, то в наступній вже бюджетній резолюції, як бачимо, це 3%. Плюс, очевидно, український уряд не бачить іншого варіанту номінального наповнення доходної частини, як продовжити девальвувати гривню. Таким чином, через ефект девальвації і збільшення доходів від експорту в гривневому еквіваленті, уряд збирається виконувати доходну частину. Тому що на цей рік в бюджеті закладений курс 24,1. А якщо на наступний вже закладається відразу 27,2, то це означає девальвацію гривні, продовження її девальвації майже на 15% за рік", - повідомив Новак для Голосу столиці.

Читати також: Голосування в Британії обвалило фунт стерлінгів та євро

На думку Новака, діючий уряд іде по стопах попереднього уряду, і всі проблеми буде вирішувати за рахунок девальвації,тобто, за рахунок українців та їхніх доходів, які і далі будуть знецінюватися. Крім того, Новак зазаначив, що девальвація гривні є штучною.

" Безумовно, що це штучна девальвація, тому що я вже неодноразово говорив, в нас вже майже рік немає жодних економічних причин для девальвації гривні. У нас збалансований експорт, імпорт відносно за рахунок того, що ми різко скоротили імпорт російських енергоносіїв. У нас збалансований платіжний баланс, тому що ми регулярно отримуємо валютні ресурси з різних джерел – МВФ, Світовий банк, Європейський банк, уряди багатьох країн. Плюс ми отримали списання частини держборгу і реструктуризацію держборгу", - наголосив Новак.

Популярні новини зараз
Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня Боргів не обібратися, якщо забудете про це: українцям нагадали про важливу процедуру Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

Нагадаємо, рекорд девальвації зафіксували два роки тому, коли гривня опустилася до 40 грн. за долар.