У Міненерго звернулися до населення і підприємств з вимогою знизити споживання електрики в липні і серпні, зазначивши, що з'явилася велика ймовірність віялових відключень.

"Звертаємося до населення, підприємств: для запобігання відключенням просимо максимально скоротити споживання електрики в липні-серпні. Важливо зберегти запаси вугілля напередодні осінньо-зимового сезону", - розповів "Сегодня" міністр енергетики Олександр Светелик.

За словами міністра енергетики, на сьогоднішній день не працює залізниця на поставки енергетичного вугілля з окупованого Донбасу, і Міненерго через дефіцит довелося імпортувати з РФ 600 МВт електричної потужності. Крім того, було прийнято рішення запустити газомазутні блоки на Трипільській і Запорізькій ТЕС.

При цьому співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич відзначає: якщо не вирішити питання постачання енергетичного вугілля, то віялових відключень не вдасться уникнути. "Якщо порівнювати з початком червня, кількість антрациту на складах скоротилася приблизно на 30%, - його не везуть з початку місяця. І в такій ситуації віялові відключення електрики - лише питання часу", - підкреслив він.

Економіст Олександр Охріменко вважає, що в енергетичному секторі не очікували такого раптового настання аномальної спеки. "У нас різко зросло споживання електрики на охолодження приміщень, продуктів і напоїв, а запасів газу і вугілля в країні не вистачає. І проскочити проблему не вдасться - літо буде спекотним, потрібна швидка реакція Міненерго", - говорить Охріменко

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Читайте також: На водоймах України гинуть не менше, ніж на АТО

Нагадаємо, минулого літа через дефіцит електроенергії відключення "накрили" декілька областей України. Причиною стало скорочення видобутку енергетичного вугілля на 50% і зупинка ряду блоків АЕС для ремонту, який триває і сьогодні.