Один з передбачуваних організаторів терактів в аеропорту Стамбула Ахмед Чатаєв могли затримати ще до нападу в Туреччині. У 2010 році його затримали в Україні і готувалися екстрадувати до Росії для подальшого судового процесу. Але його випустили за особистим клопотанням тодішнього голови Служби безпеки України Валетина Наливайченко.

Про це повідомляє видання "Вести". Наливайченко вирішив відпустити терориста через протести націоналістів з Тризуба біля стін Генеральної прокуратури. Вони вимагали від спецслужб відпустити "чеченського біженця" Ахмеда Чатаєва.

Також за нього заступилася Харківська правозахисна група. Глава організації Євген Захаров зазначив, що Чатаєв був інвалідом другої групи. Причиною інвалідності стали жорстокі тортури з боку російських правоохоронців.

"Генпрокуратура має встановити, чи дійсно Ахмед Чатаєв має статус біженця в Австрії. Якщо це підтвердиться, то згідно з міжнародними домовленостями Україна повинна негайно його відпустити", - сказав колишній керівник спецслужби.

Наливайченко під час одного з виступів на телебаченні розкритикував Міністерство внутрішніх справ за затримання Чатаєва. Він, за словами екс-глави СБУ, має статус біженця в Австро з 2003 року. Наливайченко заявив, що затримання Чатаєва є "необґрунтованою і скандальним".

Популярні новини зараз
Головне за 19 липня: нове посилення мобілізації, "сюрприз" від Резерв+, підвищення цін на комуналку та надбавки до пенсій Заберуть до 20% вашої пенсії: пенсіонерів застерегли від втрати частини грошей ТЦК готує масові рейди на вулицях та блокпостах: на кого полюватимуть Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити
Показати ще

Європейський суд з прав людини 14 січня 2010 року забороняв екстрадицію Чатаєва до Росії. Крім того, його затримували в Болгарії і Грузії. Але йому вдавалося уникати арешту завдяки статусу біженця.

Нагадаємо, до терактів в аеропорту Стамбула причетні громадяни Росії, Узбекистану та Киргизії. В результаті вибуху смертників загинуло понад 42 осіб. Серед них було 13 іноземців.