Хімікам з Трініті-коледжу в Дубліні вдалося створити техніку високоточної тривимірної візуалізації кісткової тканини. Допомогли їм у цьому нанотехнології.

Про це повідомляє журнал Chem. Для обстеження кісток і виявлення пошкоджень традиційно використовують рентгенографію. Повне дослідження скелета проводять за допомогою остеосцінтографіі, при якій в організм пацієнта радіоактивні ізотопи. Обидва методи можуть спровокувати розвиток раку.

Нова система дозволяє сканувати кістки без використання променевої діагностики. Методика заснована на використанні люмінесцентних матеріалів. Після введення їх в організм утворюються безпечні наночастинки. Вони дозволять підсвітити тканини з великою кількістю кальцію, до яких відноситься і кісткова. Це дозволять виявить навіть найменші мікротріщини.

Технологію можна використовувати в парі з магнітно-резонансною томографією, що підвищує якість діагностики. Надалі вчені планують поєднати її з рентгенографією та комп'ютерною томографією.

Нагадаємо, нові фітнес-трекери TоmTom навчили вимірювати жир і м'язової маси в тілі людини.

Популярні новини зараз
"Велика активація": астролог визначив, коли українська земля позбавиться окупантів Гроші на кону: "Ощадбанк" зробив важливе оголошення Можете залишитися без житла: що треба обов’язково перевірити при купівлі квартири "з рук" Більше зняти та обміняти не вийде: які обмеження встановили банки
Показати ще