У Львові, Тернополі та Хмельницькому вже працюють десятки підприємств і індивідуальних підприємців, які не платять податків і не здають звітів в Фіскальну службу.

Як повідомляє кореспондент видання "Страна.ua", такі "народні господарства" не платять за право займатися підприємницькою діяльністю і не звітують ні в одному з держвідомств.

Відзначається, що "народна економіка" в хмельницької версії - це три десятка солідних підприємств по пасажирським автоперевезенням, переробці вторсировини, а також ресторани і кафе, аудиторські та юридичні контори і фермерські господарства.

Серед "народних господарств" налічують також близько сотні людей, які займаються дрібним індивідуальним бізнесом. Це дизайнери, шевці, кравці, будівельники, стоматологи і художники.

Всі вони об'єднані договором про "територіальну громаду", платять у фонд громади мінімальні внески, які називають "інвестиціями" - від 100 грн на місяць і вирішують ключові питання свого бізнесу самі.

Популярні новини зараз
По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами Нові ціни на соняшникову олію, рис та сосиски: чи спорожніють гаманці Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати
Показати ще

Читайте також: ЄС: новий закон про конфіскацію - драконівський

Як повідомляє одна з ідеологів "громади" міста Хмельницького Ольга Уграк: "У Конституції говориться, що єдиним джерелом влади в Україні є народ, який може здійснює владу як безпосередньо, так і через органи державної влади та місцевого самоврядування".

"Слово "безпосередньо" - це основний постулат про те, кому насправді належить влада. А союз" і "в цьому реченні лише доповнення: мовляв, якщо хочете - керуйте собою безпосередньо самі, а хочете - можете "через органи державної влади". Згідно з Конституцією, можна робити все, що не заборонено законом. Ми це і робимо!", - пояснює Уграк.

Терміни "заробітна плата", "власник підприємства", "оплата за послугу" і "плата за товар" на народних підприємствах Хмельницького - під забороною. Замість заробітної плати робочі на підприємстві отримують "винагороду" за "трудову інвестицію".

Питання про розмір "винагороди" вирішує "керуючий народним підприємством" - такий титул отримує власник бізнесу, який прилучився до громади.

У "народному кафе" відвідувач, розплачуючись за випиту каву і з'їдений десерт, отримує від офіціанта талон з печаткою громади про виплату "грошової компенсації" за спожитий продукт.