Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору NASA запустило веб-портал PubSpace, на якому опубліковано результати майже всіх своїх наукових досліджень, що фінансуються урядом, повідомляє geektimes.

"Ми в NASA радіємо можливості розширити доступ до нашого великого портфоліо наукових та технічних публікацій. Запрошуємо світову спільноту приєднатися до нас в дослідженні Землі, повітряного простору і космосу", — сказав заступник керівника NASA Дава Ньюман.

PubSpace — архів оригінальних статей з наукових журналів доступні без будь-якої додаткової плати. Статті можна читати, аналізувати супровідні дані і вільно скачувати. Кожна стаття доступна в тому числі у форматі PDF.

Читайте також: Астрономи знайшли найближче до нас зіткнення галактик

За правилами NASA публікації наукових статей, написати зобов'язані всі автори, чия робота хоча б частково фінансується NASA, і якщо наукова стаття прийнята для публікації в науковому журналі після 7 квітня 2008 року.

Популярні новини зараз

У Києві собака знайшла таке, що змусило господарку здригнутися: історія, у яку важко повірити

Вітання на День Андрія у віршах, прозі та СМС

Новий рік 2020 скасовується: синоптики прогнозують 31 грудня весну посеред зими

Привітання з Днем ангела Андрія: листівки і вірші

Показати ще

Також, NASA відкрило портал для розробників Data Portal і опублікувало документацію по використанню програмних інтерфейсів (API) і фрагменти коду для створення додатків і візуалізації опублікованих наборів даних.

Нагадаємо, у 1994 році космічний телескоп "Хаббл" зафіксував величезний плаваючий у космосі об'єкт, як вважають учені, штучного походження. У НАСА назвали його Обителлю Бога. Тоді всю інформацію засекретили.

Підготувала: Вікторія Левченко