NASA опублікувало новий знімок "серця" Плутона, що отримало неформальну назву плато Супутник. Як повідомляється на сайті NASA, зображення свідчить про те, що "серце" розташовується в середньому на три кілометри нижче, ніж поверхня, що оточує його. Вчені встановили, що плато Супутник сформовано плитами молодого водного льоду, зануреного в м'який, але щільний азотний лід.

Крім того, дослідники склали нову карту Плутона, яка включає в себе всі знімки поверхні карликової планети, зроблені апаратом New Horizons в період з 7 по 14 червня 2015 року.

New Horizons — автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.

Читайте також: На планеті Плутон виявили айсберги (фото)

Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону — в 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років. Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року в 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат 2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Показати ще

Однак існувала ймовірність, яка дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії. Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69 – об'єкта в поясі Койпера, обраного в якості можливої нової цілі для New Horizons.