Космічний апарат буде рухатися за межами орбіти Землі з допомогою сонячного світла. Це перший зонд NASA такого типу. У 2018 році він почне подорож до далекого астероїда. Технологія може відкрити дорогу дешевому дослідженню Сонячної системи і міжзоряного простору.

Зонд Near-Earth Asteroid Scout обійшовся в 16 мільйонів доларів. Буде потрібно 2,5 року, щоб він досяг пункту призначення - невеликого астероїда 1991 VG. Тягу йому забезпечить сонячне світло, який битиме в сонячне вітрило. Зонд зможе розвинути 103 тисячі км / год. При цьому, він не використовує ні краплі палива.

Парус роблять з надтонкого матеріалу з високою відбивною здатністю. Коли фотон світла потрапляє на дзеркальну поверхню, то відскакує від вітрила і передає свій імпульс космічному апарату.

Читайте також: На Місяці побудують поселення житло з місцевого пилу

NASA розпочало інвестувати в технології сонячного вітрила в кінці 90-х. У 2010 році запустили невеликий супутник з вітрилом на орбіту.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Астролог побачив у травні "лихо" для України На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками
Показати ще

Новий зонд має скромні розміри. Але всередині розмістили достатню кількість інструментів для проведення великого дослідження астероїда 1991 VG. Під час місії він підлетить до нього на відстань півкілометра і його швидкість знизиться до 10 метрів в секунду. Це вказує на ще одну перевагу сонячного вітрила - висока маневреність.