Американське космічне агентство NASA оголосило черговий конкурс. Цього разу NASA шукає винахідників, які зможуть створити штучну людську тканину. Переможців чекає приз в 500 тисяч доларів.

Подорож на Марс, підготовку до якої веде американське космічне агентство, передбачає тривале перебування людей в космосі, яке, без сумніву, спричинить реакцію людського тіла.

Для того щоб вивчити, як людське тіло буде реагувати на тривале перебування в космосі, NASA запускає проект лабораторії зі створення штучних людських тканин.

Приз у півмільйона доларів розділять між собою три команди, які зможуть представити найбільш ефективні способи створення штучної тканини, яка має бути настільки надійною, щоб слугувати заміною пошкодженим тканинам живого людського організму.

Спроби створити штучну людську тканину були й раніше, однак основним недоліком такої васкуляризированої тканини була відсутність метаболізму. Тканина швидко вмирала.

Популярні новини зараз

У військовій частині 20-річного Артемія Рябчука, який вбив 5 людей, сталося два самогубства: командувач Нацгвардії подав у відставку

Меган Маркл та принц Гаррі оскандалилися через невиконані контракти зі Spotify та Netflix: "Повинні були регулярно…"

Вбивство військових у Дніпрі: що говорять односельці про Артема Рябчука та хронологія подій від фігуранта справи

Що сталося з героями серіалу "Кадетство": Соболєв безслідно зник, а Синіцин "посунув" Малахова

Показати ще

Читайте також: Українські розробники перемогли в конкурсі NASA

Тому умови конкурсу NASA передбачають створення претендентами на приз шматка тканини товщиною більше одного сантиметра, 85% клітин якого зможуть вижити протягом 30 днів.

Всі запропоновані на конкурс зразки тканини піддадуть трьом випробуванням, успіх яких повинен становити не менше за 75%. NASA збирається підвести підсумки змагання 30 вересня 2019 року.

"Наші першопрохідці - це головний ресурс на шляху до Марса. Коли це завдання буде виконано, у нас буде потенціал революціонізувати охорону здоров'я і на Землі ", - зазначив помічник глави адміністрації космічних програм NASA Стів Юрчук.

Адже сьогодні брак донорської тканини гостро відчувається й на Землі, тому майбутня лабораторія не обмежиться лише космосом. Розвиток 3D-друку і біочорнил для принтерів роблять створення такої лабораторії цілком можливим.