Вчені NASA розробили мікросхеми, які не плавляться при температурі 450 °С.

Винахід стане в нагоді для вивчення Венери. Вона розташована ближче до Землі, ніж Марс, а от знають вчені про неї набагато менше. А все через украй несприятливі умови на поверхні та в атмосфері ранкової зірки, пише Naked Science.

Справа в тому, що температура на планеті перевищує 450 °С, а тиск зашкалює. До того ж, сильні бурі розносять хмари їдкої сірки.

Поки найдовше протрималася радянська місія "Венера-13" у 1981 році. Вона зробила посадку на 127 хвилин. Однак потім остаточно перегрілася і вийшла з ладу. Уже понад 30 років ніхто не наважувався повторити подвиг радянського зонда.

Читайте також: Hubble показав загибель зірки

Популярні новини зараз
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Головна проблема на Венері - електроніка. Звичайний кремнієвий мікрочип може витримати нагрівання до 250 °С. Спеціальні герметичні системи охолодження допомогли радянській місії протриматися дві години, але для повноцінних досліджень потрібні тижні, а то й роки.

Тому розробники NASA працюють над мікросхемами з альтернативним напівпровідником - карбідом кремнію. Він може витримати й високі температури, й напругу.

Тестовий мікрочіп уже випробували в установці для моделювання екстремальних умов GEER. І розробка показала блискучий результат - 521 годину, що дорівнює майже 22 добам.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", людство опинилося в заручниках у Землі.