Золоті, срібні та бронзові медалі - це мрія кожного спортсмена, який бере участь в Олімпійських іграх. Крім самих олімпійців, дістати олімпійські нагороди бажають колекціонери і аукціони, які вже чекають початку торгівлі медалями з Ріо. Німецький таблоїд Bild розповів про всі тонкощі ринку "олімпійських дорогоцінних металів".

Для колекціонерів, як і для спортсменів, важлива "духовна цінність медалей".

"Тут треба знати, що навіть золоті медалі вже давно не роблять з чистого золота", - розповідає Бернхард Вінтер, власник нумізматичного магазину в Дюссельдорфі під назвою Heinrich Winter, що є одним з провідних світових аукціонів з продажу олімпійської атрибутики.

За словами Вінтера, тільки на перших Олімпіадах - наприклад, в 1908 році в Лондоні або в 1912-му в Стокгольмі - медалі були чисто золотими.

Читайте також: Емоційна плавчиня стала зіркою інтернету

Популярні новини зараз
"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Однак при цьому вони були набагато менші за нинішні зразки: в середньому їх діаметр становив всього 3,4 см.Сьогодні ж олімпійські медалі мають срібну серцевину і лише позолочені зверху. Однак, за словами експерта, навіть не дивлячись на це, пропозицій набагато менше, ніж попиту.

"В результаті ціни на медалі варіюються від чотирьох тисяч євро за бронзові до 60 тисяч євро за золоті. У виключно рідкісних випадках ціни можуть серйозно перевищувати 100 тисяч євро", - підкреслює Вінтер. Наприклад, на аукціоні Heinrich Winter золота медаль з зимових Олімпійських ігор 1960 року в американському Скво-Веллі пішла більш ніж за 40 тис. евро.

Аналогічна медаль з Мюнхена-1972 коштує в середньому від 10 до 15 тис. Євро. Через більшу популярності літніх Ігор "медалі з зимових Олімпіад зустрічаються рідше".

Окрім медалей, популярністю серед колекціонерів користуються диплом учасника, який отримує кожен спортсмен, що бере участь в Олімпіаді, а також сертифікати переможців. Грамота звичайного, не найвідомішого призера Олімпіади коштує, за словами колекціонера Бернда Вагнера, від 800 до 1000 євро. Аналогічні грамоти іменитих спортсменів коштують в чотири-п'ять разів дорожче.

"Також досить популярні і олімпійські факели. У них відносно велика колекційна цінність", - продовжує Вінтер, додаючи, що оригінальний факел для Олімпійського вогню з Олімпіади в Берліні 1936 року зараз коштує близько 3,5 тис. евро, в той час як за факел з Мюнхенської дають менше двох тисяч. Найбільшим раритетом вважаються факели з Олімпіад 1952 року в Гельсінкі і 1964-го в Інсбруку, оскільки для них було виготовлено всього по парі смолоскипів - на відміну від 200 для Берлінської Олімпіади.