Національний банк України оголосив про те, що 2016 року він зазнав найбільших збитків за всю свою історію - близько 159 млрд гривень.

Про це повідомляє офіційний сайт НБУ. Настільки великі збитки банкіри пояснюють тим, що націоналізація найбільшого банку України - "Приватбанку" - зажадала від держави 136 млрд гривень як резерв для кредитного портфеля. На цей момент частка державних банків у чистих активах становить приблизно 51,3% проти 28,1% на момент складання аналогічного огляду в 2016 році.

Читайте також: Банківська система може "не дожити до ранку", а НБУ "лікує" її гомеопатією – експерт

Також в НБУ зазначають, що за минулий рік збиток НБУ без урахування так званого "фактора Приватбанку" значно зменшився - з 66 млрд гривень до 23 млрд. За попередніми оцінками, 2017 року весь банківський сектор України (без урахування, знову ж таки, Приватбанку) може стати прибутковим.

Як раніше писав Знай.ua, на цей момент в Україні відбувається процес стрімкого скорочення кількості неефективних фінустанов, через що люди масово втрачають роботу.

Популярні новини зараз
Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись Відключення світла обіцяють припинити: але радіти будемо недовго Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження
Показати ще