У 2014 році ВВП України скоротилося на 7%, а в 2015 - на 12%. Економіка переживає серйозні проблеми. Гривня втратила 70% собівартості у співвідношенні до долара за два роки. Інфляція хоч і зменшується зараз, але досі тримається на високому рівні. Проте, оцінюючи українську ситуацію, аналітики часто не звертають увагу на те, що в різних регіонах справи йдуть по-різному.

Про це пише The Economist, нагадуючи, що війна триває тільки в Донецьку і Луганську. І щоб оцінити економічну шкоду видання пропонує подивитися на обсяги будівництва в різних областях, оскільки це може бути хорошим відображенням тенденції зростання ВВП.

Дані із зони бойових дій навряд чи можна розглядати. Однак з січня до листопада 2015 будівництво в Донецьку скоротилося драматично - на 60% порівняно з попереднім роком.

Львів розташований за тисячу кілометрів від охопленого війною Донецька, економіка західноукраїнського міста базується на бізнесі, пов'язаному з сучасними технологіями, а не з добуванням вугілля або металургії, як на Сході України.

Донецьк і Львів - це зовсім різні економіки, про що не згадують в розмовах про Україну. МВФ виносив це на передній план раніше.

Популярні новини зараз
З'ясовуватимуть після конфіскації: адвокат розповів, як "забиратимуть" авто на користь ЗСУ ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку Травень буде дуже важким для українців, але 2 знакам Зодіаку пощастить: хто ці щасливчики
Показати ще

Читайте також: Річард Бренсон інвестуватиме в українські стартапи

Якщо взяти обсяги виробництва за показник ВВП, тоді можна сказати, що в "невійськових" частинах України падіння ВВП склало 4% в 2014 році. А в 2015-му, в такому випадку, скорочення української економіки склало 8-9%.

Очевидно, що країна досі переживає жорстку рецесію, але варто пам'ятати, що війна триває. Українське економічне зростання при цьому можна порівняти з грецьким в 2011-2012 роках.