Ізюмські бджолярі навчилися видобувати мед за новою технологією.

Фахівці перейняли ноу-хау австралійських вчених, які розробили новий проект вулика.

Потоковий вулик дозволяє добувати мед без особливих зусиль, безпосередньо зливаючи бджолиний продукт зі спеціальних пластикових рамок.

Аби переробити винахід австралійців на український манер, рамки довелося зменшити на два сантиметри. Зате тепер мед сам ллється у банки.

Українські бджоли ноу-хау прийняли не відразу. Комахи місяць звикали до нового "планування" вулика.

Популярні новини зараз
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Експеримент влетів ізюмським бджолярам у копієчку. На придбання та доставку вулика з Австралії довелося витратити більше 1000 доларів.

Читайте також: Вчені довели користь солодкого

Але по суті винахід - справа рук українця Валерія Домбровського. У 2013 році бджоляр представив на виставці у Києві рамку для добування перги з вулика. Саме вона лягла в основу австралійської конструкції.

Нова технологія дозволяє скоротити фізичні навантаження і підвищити якість видобутого меду, повідомляє "Об'єктив".

"Цей мед відрізняється від відцентрового. Він не отримав аерації повітря. Тобто, в цьому меді збережені всі мікроелементи і вітаміни. Вони не отримали окисного процесу", - пояснює директор Ізюмської бджолиної ферми Лариса Бондаренко.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", медики розповіли, які продукти підвищують дисципліну.