Народні депутати внесли зміни в закон "Про Національну поліцію", які означають те, що тепер у правовому полі є такі повноваження патрульних проводити оперативно розшукову діяльність. Голова Громадської ради при МВС України Володимир Мартиненко зазначив, що раніше такі повноваження були тільки у прокуратури.

"Оперативно-розшуковою діяльністю досі займалися органи прокуратури. Вони могли давати доручення органам поліції. А взагалі поліція цим займалася, але в такому варіанті до вчорашнього дня не зовсім в формації закону про Нацполіцію", - розповідає він в ефірі newsradio.

Поліцейські на його думку і раніше займалися такою діяльністю, але після внесення змін вони мають повне юридичне право розшукувати злочинців. Мартиненко зазначає, що після нововведень можна в швидкому часі чекати результатів.

"Як швидко це дасть результат? Я думаю, що в найкоротші терміни вже побачимо наочно. Закон прийнятий ВР, але він ще на сьогоднішній момент не підписаний президентом, тобто він ще не набув чинності", - доповнює він.

Відомо, що поки в системі Нацполіції функціонує спеціальна поліція і кримінальна поліція, які займаються оперативно-розшуковою діяльністю.

Популярні новини зараз
Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів Пенсійний фонд припиняє виплату пільг: хто залишиться без підтримки Повістки на порозі вже в серпні: чоловіки 50+ під прицілом мобілізації - кого торкнеться та де служитимуть Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано
Показати ще

Читайте також: Аваков анонсував українську поліцію в окупованому Криму і в "ДНР"

Нагадаємо, що зараз в поліції гостро відчувається недобір кадрів, поки поліцейські проходять переатестацію.