Вчені з Барселони протестували на пацієнтах вакцину від ВІЛ, яку винайшов професор Томаш Ханке з Оксфордського університету у Великій Британії. У п'ятьох піддослідних організм взяв контроль над вірусом на певний час.

За інформацією New Scientist, 13-м добровольцям ввели три уколи, які навчили клітини брати верх над вірусом. Після цього вони припинили традиційну терапію проти ВІЛ.

Через чотири тижні у вісьмох пацієнтів вірус повернувся, але решта отримала контроль над вірусом на 5, 13, 17, 20 та 27 тижнів відповідно. В їхніх організмах все ще виявляли ВІЛ, але вірусне навантаження було нижчою за поріг відновлення антиретровірусної терапії.

Одна з координаторів дослідження Беатріс Мот розповіла, що вдалося підсилити імунну систему і вона здатна ефективно реагувати на спроби ВІЛ повернутися. Раніше у 10% випадках організм не контролював вірус більше чотирьох тижнів і жодного разу цей показник не перевищував показника у вісім тижнів.

"Це перше дослідження з понад 50-х, яке показало значний ефект для імунної системи", - прокоментував професор з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско Стівен Дікс.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Вчені зазначили, що подібні, але більш масштабні досліди, проводитимуть і в майбутньому.

Як повідомляв портал "Знай.ua", гени неандертальців допомагають боротися нинішнім поколінням з багатьма хворобами та знижують ризик розвитку шизофренії.