Рішення міськрад не зупинять підвищення тарифів. Секретар Київради Володимир Прокопів визнав, що спроби Київради нічого не змінять, тому що повноважень накладати мораторій у депутатів немає, пише "Київ ЗМІ".

Заручниками ситуації виявляться довірливі громадяни, які вирішать, що постанови міськрад дають їм право не платити. Проте борг і пеню цілком законно будуть нараховувати, і вони стрімко зростатимуть. Це збільшить ймовірність втрати свого житла через заборгованість. Причому з новими тарифами без оформлення субсидії таке може статися вже в 2017 році.

Читайте також: МВФ не доручав уряду піднімати тариф на комуналку - екс-міністр ЖКГ

Так, введення мораторію міськрадами з правової точки зору є не більше ніж інформаційним. Він не має юридичної сили.

Наприклад, Київрада в своєму рішенні про введення мораторію посилається на закони України "Про місцеве самоврядування", "Про житлово-комунальні послуги", "Про ціни і ціноутворення", "Про теплопостачання". Однак аналітика свідчить про відсутність в цих документах будь-яких підстав для прийняття такого рішення.

Популярні новини зараз
Збережуть пружність та молодість шкіри: продукти з високим вмістом колагену Привела в Україну війну, а зараз отримує нагороди: ексдружині одіозного Мураєва дали медаль від НГУ "Всюди була кров": дівчині "відрізало" п'яту точку через нещасний випадок на човні, а той самий м'яз просто зник Монетка вартістю в автомобіль: як виглядають 2 копійки, які продають за тисячі доларів
Показати ще

Тобто мораторій місцевої ради змушує працювати в збиток підприємства ТКЕ і інших постачальників комунальних послуг. Вони змушені будуть купувати блакитне паливо у Нафтогазу або електроенергію в ДП "Енергоринок" за певними урядом і НКРЕКП цінами, є порушенням закону. Відтак, вони мають право проігнорувати рішення місцевих рад.

Нагадаємо, за останні два роки тарифи ЖКГ для населення зросли в 4-6 разів. Тільки в січні Держкомстат зафіксував: борги українців за комуналку склали понад 10 млрд.грн. і продовжують збільшуватися.