Вчені Амстердамського університету, в ході дослідження, встановили, що орангутанги можуть точно копіювати людську мову. Це допоможе простежити те, як людина навчилася говорити.

Про це повідомляє ВВС. Орангутанг Роккі наслідує більш ніж 500 звуків. Це доводить, що він може контролювати голос і створювати звуки. Раніше вважалося, що цей вид мавп не здатний говорити. Керівник дослідження доктор Адріано Ламейра зазначив, що Роккі вміє точні відтворювати звуки.

Команда вчених хотіла точно підтвердити, що мавпи саме створюють звуки, а не повторюють їх у випадковому порядку. Також вони хотіли дізнатися, чи схожі вони на людську мову. Ламейра вважає, що дані встановлюють нову відправну точку для майбутніх досліджень. Зараз вчені більш підготовлені, щоб з'єднати разом всі деталі головоломки під назвою "еволюція людської мови".

Звуки орангутанга Роккі відрізняються від тих, що зібрані у великій базі даних. Це свідчить про те, що він здатний поповнювати свій словниковий запас. Раніше Ламейра працював з самкою орангутанга з Кельнського зоопарку на прізвисько Тільда. Вона могла видавати звуки в темпі і ритмі людської мови. Це доводить, то така поведінка нормально для цього виду мавп.

Вчені почали досліджувати це явище ще в 2009 році. Дослідники з університету в Пітсбурзі довели, що орангутанги дуже близькі за морфологічними ознаками до людини, на відміну від шимпанзе. У людей і шимпанзе знайшли лише два загальних ознаки, у людей і орангутангів - 28. Але генетичні дослідження, за якими в генотипі у людей з шимпанзе більше схожостей, поки не спростовані.

Популярні новини зараз
Більше не видурять гроші: як перевірити, що сайт, банківська картка чи мобільний номер є шахрайськими Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги Українським водіям загрожує чималий штраф: через що можна залишитись без грошей у воєнний час Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще